admin Коментарів немає

Під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України  (ДНПК при КМУ) були обговорені питання щодо епізоотичної ситуації в Україні та плану основних заходів у 2018 році. Серед головних питань – оцінка ризиків, пошук шляхів запобігання поширення небезпечних хвороб тварин, затвердження методів профілактики та ліквідації небезпечних інфекційних хвороб тварин.

На засіданні було зазначено, що існує нагальна потреба прийняття невідкладних рішень в частині розробки та затвердження нормативно-правових актів, у першу чергу – щодо посилення заходів із біологічної безпеки. Також потрібно підвищити вимоги щодо здоров’я та благополуччя тварин, заходів з профілактики інфекційних захворювань, а також безпечності харчових продуктів.

На переконання учасників засідання, у поточному році в межах затвердженого на 2018 рік фінансування протиепізоотичних заходів необхідно передбачити придбання Держпродспоживслужбою лабораторного обладнання, спецтранспорту та матеріально-технічних засобів для ефективного виконання передбачених планом заходів.

З боку представників Держпродспоживслужби було зауважено, що на початок 2018 року завдяки проведенню діагностичних досліджень та вчасної організації заходів на туберкульоз ВРХ, в Україні не залишилося жодного неблагополучного пункту щодо цього захворювання.

За результатами засідання ДНПК при КМУ було прийнято відповідне рішення та затверджений План протиепізоотичних заходів із профілактики основних заразних хвороб тварин в Україні у 2018 році.

За інформацією Держпродспоживслужби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *