admin Коментарів немає

Повсюди опади у вигляді дощу та снігу, а також проведення господарствами спецзаходів, зменшили популяції гризунів від 8 до 30%.

Однак, на 4-62, макс. 86% площ озимих зернових та ріпаку, багаторічних травах щільність полівок зберігається в межах допорогової та становить 0,5-3 жилих колоній на гектар, з 1-5 жилими норами в кожній. Разом з тим, в місцях резервацій, багаторічних травах у господарствах Донецької, Дніпропетровської та Луганської областей, обліковують по 4-6 жилих колоній на гектарі, де проводяться знешкодження мишоподібних гризунів родентицидами з метою недопущення їх розселення на посіви сільськогосподарських культур.

У Степу в посівах озимої пшениці, переважно розміщеної після стерньових попередників, відмічається малоактивне живлення личинок хлібної жужелиці. Подекуди у посівах озимих пшениці та ячменю волога погода сприяла подальшому розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, інфекційний запас яких скрізь зберігається на 1-9% рослин. Переважно у центральних областях на 12-20% обстежених площ озимого ріпаку пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом уражено 2-5% рослин.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *