Ветеринарний контроль полягає у використанні системи заходів щодо пропуску через митний кордон України товарів тваринного походження. На прикордонних пунктах пропуск таких товарів регулюється “Правилами пропуску вантажів, підконтрольних служб і ветеринарної медицини”, затвердженими Головним державним інспектором ветеринарної медицини України 7.08.93 №15-4-1/263 та головою Держмиткому України.

Державний ветеринарно-санітарний контроль

Відповідно до ст. 2 і 16 Закону України “Про ветеринарну медицину” та ст.І8 Митного кодексу України підконтрольними ветеринарній медицині є:

• усі види тварин (домашні, дикі, зоопаркові, циркові, лабораторні), хутрові звірі, кролі, домашня, дика птиця, бджоли, жива риба і рибопродукти, раки, жаби, молюски, сперма, ікра риби, інкубаторні яйця;

• продукти тваринного походження і харчові вироби з них (м’ясо, молоко, яйця, мед та ін.)

• сировина тваринного походження для переробки (сирі шкіри і хутро, необроблена вовна, пух, пір’я, роги, кістки га ін);

• готові харчові продукти тваринного походження (консерви м’ясні, рибні, сири, масло вершкове, маргарин, ковбасні вироби, м’ясні копченості) в непорушеній упаковці, виготовлені відповідно до стандартів і нормативів на підприємствах держав та експортерів;

• корми тваринного походження (м’ясна, рибна, кров’яна, кісткова мука, комбіновані і живі корми для риб);

• корми рослинного походження (фуражне зерно, комбікорми, коренеплоди, бульбоплоди, сіно, солома);

• інші продукти, предмети і матеріали, які можуть бути збудниками заразних хвороб, мікробні віруси, ветеринарні препарати та медикаменти, предмети колекціонування тваринного походження, незалежно від відомчої підпорядкованості і форми власності.

Транспортні засоби, що повертаються після перевезення, підлягають дезінфікуванню. Підстилку для тварин і пакувальні матеріали спалюють. Експорт, імпорт і транзит за межі держави здійснюються з дозволу головного інспектора ветеринарної медицини або його заступників.

При ввезенні на територію України або вивезенні за її межі юридичними та фізичними особами предметів тваринного походження прикордонній митниці подається ветеринарний сертифікат. Митне оформлення предмета (вантажу) може бути здійснене після закінчення ветеринарного контролю.

Державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд на державному кордоні та транспорті здійснюються регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю на державному кордоні та транспорті, їх структурними підрозділами (пунктами). Безпосередньо ветеринарно-санітарний контроль на державному кордоні та транспорті здійснюють державні інспектори ветеринарної медицини з оформленням відповідних документів. Робочі місця зазначених осіб облаштовуються у пункті пропуску через державний кордон.

Державний ветеринарно-санітарний контроль на державному кордоні та транспорті здійснюється за наявності оригіналів документів, виданих державною ветеринарною службою країни-відправника, з урахуванням ЇЇ епізоотичного стану та за умови виконання ветеринарних вимог України щодо імпорту вантажів.

Державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд на державному кордоні та транспорті здійснюються регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю на державному кордоні та транспорті, їх структурними підрозділами (пунктами). Безпосередньо ветеринарно-санітарний контроль на державному кордоні та транспорті здійснюють державні інспектори ветеринарної медицини з оформленням відповідних документів. Робочі місця зазначених осіб облаштовуються у пункті пропуску через державний кордон.

Відповідно до законодавства пропуск через митний кордон України, підконтрольних службі ветеринарної медицини, дозволяється тільки з країн, благополучних в епізоотичному плані, за наявності оригіналу ветеринарного сертифіката країни походження з обов’язковим зазначенням конкретного одержувача та при виконанні ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, після проходження обов’язкового ветеринарного контролю.

Рішення про пропуск таких вантажів або окремих предметів приймаються начальником прикордонного чи транспортних пунктів держконтролю, а за необхідності — начальником регіональної служби держветконтролю на кордоні і транспорті. Забороняється ввезення всіх видів вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, через треті країни, в тому числі і країни СНД, у порядку реекспорту.

Державний ветеринарно-санітарний контроль на державному кордоні та транспорті здійснюється за наявності оригіналів документів, виданих державною ветеринарною службою країни-відправника, з урахуванням ЇЇ епізоотичного стану та за умови виконання ветеринарних вимог України щодо імпорту вантажів.

Оформлення дозволів на перевезення вантажів тваринного походження, вивіз (ввіз), транзит, забезпечення транспортом та інші організаційні питання покладаються на власників вантажів (відправників чи одержувачів). Основним документом, який засвідчує проходження процедури ветеринарного контролю, є ветеринарний сертифікат.

Таким чином, ветеринарний сертифікат є однією з підстав для переміщення через митний кордон України товарів, які підлягають ветеринарному контролю. Він потрібний при оформленні та переміщенні через митний кордон України вантажів, що підлягають ветеринарному контролю. Механізм надання ветеринарного сертифіката має певні особливості.

Так, ветеринарне свідоцтво за формою Ф 2 — це документ, що видається фахівцями структурних підрозділів регіональних служб держветконтролю за місце оформлення вантажу після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

Для експорту підконтрольних вантажів у країни СНД для митного оформлення надається ветеринарне свідоцтво.

При ввезенні тварин органами держветмедицини за місцем акредитації отримувача видається ветеринарне свідоцтво за формою Ф 1.

Погодження державного департаменту ветеринарної медицини на ввезення ветеринарних препаратів використовується як підстава для отримання імпортної ліцензії у Мінекономіки, якщо товар підлягає ліцензуванню. Надається до митного органу під час першого декларування товарів, на які воно видане.

Суб’єкти зовнішньоекономічної ДІЯЛЬНОСТІ, що здійснюють заготівлю та вирощування тварин, виробництво, переробку, зберігання, транспортування і реалізацію тварин, продуктів та сировини тваринного та рослинного походження, несуть відповідальність у вигляді штрафу:

• за переміщення через державний кордон без обов’язкового проведення ветеринарно-санітарної експертизи підконтрольних ветеринарному нагляду вантажів у розмірі вартості ввезеної продукції;

• за реалізацію ввезених на територію України продуктів та сировини тваринного походження, кормів для тварин, які не пройшли в Україні ветеринарно-санітарну експертизу, — у розмірі вартості реалізованої продукції.

Слід зауважити, що обов’язковою умовою ввезення товарів тваринного походження на митну територію України є врахування епізоотичного стану в країні-експортері. У випадках погіршання епізоотичного стану в будь-якій державі відповідними державними інспекціями країни імпорту може бути оголошена заборона на ввезення певних товарів тваринного походження, що вважається одним із методів нетарифного регулювання імпорту.

Chemical engineering involves managing plant processes and conditions to ensure optimal plant operation. Chemical reaction engineers construct models for reactor analysis and design using laboratory data and physical parameters, such as chemical thermodynamics, to solve problems and predict reactor performance.

Plant construction is coordinated by project engineers and project managers depending on the size of the investment. A chemical engineer may do the job of project engineer full-time or part of the time, which requires additional training and job skills, or act as a consultant to the project group. In USA the education of chemical engineering graduates from the Baccalaureate programs accredited by ABET do not usually stress project engineering education, which can be obtained by specialized training, as electives, or from graduate programs.

A unit operation is a physical step in an individual chemical engineering process. Unit operations (such as crystallization, filtration, drying and evaporation) are used to prepare reactants, purifying and separating its products, recycling unspent reactants, and controlling energy transfer in reactors. On the other hand, a unit process is the chemical equivalent of a unit operation. Along with unit operations, unit processes constitute a process operation.